UNICA v Blansku - unica2018

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

UNICA v Blansku

CZ

Proč UNICA 2018 v České republice?
V roce 1918 došlo díky historickým skutečnostem  k rozpadu rakousko-uherské monarchie a vznikl samostatný Československý stát. V roce 2018 tedy uplyne 100 let od této události, kdy Češi spolu se Slováky začali psát novou kapitolu svých dějin. Od roku 1918 došlo k mnoha významným událostem v životě českého národa. Zajímavostí je, že většina letopočtů končila na osmičku. Některé z nich připomíná naše video.

Proč UNICA 2018 v Blansku?
Blansko je středně velké město ležící v jihomoravském kraji 20 km od Brna. První zmínka se objevuje v kronikách z roku 1136, kdy šlo o malou osadu. Jeho největší rozmach se datuje do druhé poloviny 20. století. V současné době má Blansko téměř  21 tisíc obyvatel a zaujímá rozlohu necelých 20 km2.
Je označováno jako Brána Moravského krasu. Moravský kras je státem chráněná krajinná oblast a je to  největší a nejlépe vyvinutá krasová oblast s nejširším spektrem krasových jevů v České republice. Hlavním turistickým lákadlem Moravského krasu je světoznámá propast Macocha, která je součástí komplexu Punkevních jeskyní . Jejich prohlídka bude i součástí celodenního výletu v rámci festivalu UNICA 2017. Okolí Blanska na přelomu srpna a září - což je i termín konání festivalu, ukazuje naše video.

 

31. 8. - 9. 9.
2018
Blansko
Česká republika

 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky